State Kuralları

Legal Fraksiyon Kuralları

• 1.0 Liderler yönetici tarafından bildirilen aktiflik sınırlarına uymalıdır.

• 1.1 Legalden illegale geçerken veya İllegalden legale geçerken roleplay ortamında sorun yaşandığı taktir de isim değişimi zorunludur.

• NOT: Çok spesifik durumlar da 1 Hafta içinde isim değişmez ise karakterin ismi değişene kadar demorgan işlemi uygulanabilir.

• 1.2 Başta EMS fraksiyonu olmak üzere tüm fraksiyon birimlerinin önüne düzensiz araç parkı yasaktır. Park etme işlemi sadece fraksiyon dışındaki otoparklara yapılmalıdır. Bu kural tüm devlet fraksiyonları için geçerlidir. Cezası: Kişinin Aracın Sıfırlanması ve El Konulması

• 1.3 Fraksiyon discordlarında sadece FIVELIVE tarafından onaylı yayıncılar paylaşılabilir. Farklı bir yayıncının yayını paylaşılması da buna dahildir. Cezası: Fraksiyon discordundan BAN | Meslekten atılma.

• 1.4 Fraksiyonlar aralarında ki sorunları kendileri halletmelidir. En son çözülemeyecek durum da admin talep edebilirler.

• -Not: Kolluk kuvvetleri üyeleri birbirlerine fraksiyonlar arası bir problem için dava açamazlar. (Kişisel olaylar için açılabilir)(Admin onayı ile dava açılabilr)

• 1.5 Kolluk Kuvvetlerinde ki kişiler diğer Kolluk Kuvvetlerinde ki kişilere küfür etmemelidir. Kışkırtıcı hareketler de bulunmamalıdır.

• Sadece Amerikan Roleplay’in sunduğu hareketler ve tartışmalar yapılabilir. Rol gereği üstün kolluk kuvvetlerine saygı duymalıdırlar.

• 1.6 Oyuncuların toplu bir şekil de fraksiyonu bırakması yasaktır. Bu durum farkedilir ise tüm fraksiyon’a veya toplu bırakan oyunculara işlem uygulanabilir.

• 1.7 Fraksiyonlar da bulunan kişiler oyun içi yaşadığı RDM, VDM gibi sıkıntıları direkt forumdan iletmelidir.

• Oyuncuların bu konu da tartışmasına izin verilir. Fakat bu tartışma düzeyi kinli bir şekil de ilerler ise ağır cezai işlemler uygulanabilir.

• Not: FIB kanıtları hariç.

• 1.8 Tüm oyuncular eşit haklara sahiptirler fakat sponsorlu yayıncıların Fraksiyonları yayınların da tanıtmak amaçlı fraksiyonlara geçmelerine izin verilir. Bu tarz durumlara itiraz edilemez örneğin : “Ben aylardır burdayım bu adam niye rütbe aldı?”

• 1.9 Fraksiyon deposu, kasası veya dolaplarının boşaltılması yasaktır. Farkedildiği taktir de hesap CK’sından MAC BAN’a kadar işlem uygulanır. ÖRN: “Ben bu fraksiyon da o kadar emek harcadım ben bu kasayı/depoyu/dolapları boşaltıp giderim.”

• 2.0 Fraksiyon değiştirirken kişilerin bulundukları fraksiyona ait tüm eşyaları fraksiyona teslim etmesi gerekir.

• ÖRN: İllegalden Legale ağır mühimmat bulunduramaz. Farkedilir ise ilk önce silahların yakılması talep edilir.

• Reddedilir ise hesap CK’sı uygulanabilir / MAC BAN atılabilir.

• 2.1 Fraksiyonlara ait yelek ve eşyaların alım-satımı yasaktır. | Cezası: 30 güne kadar ban.

• 2.2 Legal fraksiyon üyelerinin sivil durumdayken Fraksiyona ait eşyaları kullanması yasaktır. | Cezası: 1x Uyarı’dan ban’a kadar

1 Like